Kulturní servis Puls

Back Home
Pátek, 27 Květen 2011 09:05

Aneta LangerováZpěvačka si na léto naplánovala celou řadu koncertů na festivalech, městských slavnostech a připravuje i několik samostatných vystoupení pod širým nebem. Na některých akcích vystoupí Aneta Langerová s akustickým programem. V pondělí 6. června také znovu otevře černočernou Kavárnu POTMĚ, tentokrát za podpory Ivana Trojana.


Z větších festivalů Aneta navštíví třeba Film festival Zlín, kde vystoupí 3. června v rámci Dne Českého rozhlasu a ve stejný den se představí na Zámostí v Třebíči. Vidět a slyšet ji můžete také na Musicfestu v Přeštěnicích (8. července), na Benátské noci na Malé Skále (30. 7.) nebo na Trnkobraní ve Vizovicích (19. srpna). Během léta zavítá dokonce i třikrát k našim sousedům na Slovensko. Pro některá vystoupení Aneta upravila svůj repertoár do speciální akustické podoby.

Aneta Langerová“Obsazení bude až na výjimky stejné jako na normálním hraní. Jediný rozdíl je v tom, že celý repertoár vyznívá více písničkově, jako bych si sedla ke klavíru nebo ke kytaře a všechny písně zazpívala sama. Od toho se odráží celý koncept, takže mě místy doprovodí pouze piano s houslemi, někde se připojí i bicí, basa a kytary. Je to fajn a moc mě to baví, protože tato verze koncertů dává každé písni a jejímu obsahu velký prostor pro samotné sdělení. Tudíž je to daleko víc osobní a záleží velmi na výrazu zpěvu. Učím se na tom něco, co jsem zatím neměla možnost vyzkoušet tak naplno a to jest výraz,” říká umělkyně. Během letních vystoupení zazní nejen písně z posledního alba „Jsem“, dojde i na průřez celým Anetiným repertoárem.

Do nabitého letního programu, který Langerovou čeká, tradičně patří účast na projektu Kavárna POTMĚ. „Červen mám už několik let spojený s Kavárnou POTMĚ. Letos ji otevřu společně s Ivanem Trojanem 6. června na Ovocném trhu v Praze. Už se moc těším na nevidomé kavárníky a na to, že si zase zahraju potmě. Ve tmě zní všechno jinak, intenzivněji. Těším se také na letošní novinku – speciální výstavu POTMĚ, která návštěvníkům poodhalí tajemství kavárny. Na výstavě vás čeká překvapení. Neřeknu, jaké. Přijďte se podívat. Prozradím jen, že si v temnotemné tmě budete moci na vystavené fotografie posvítit baterkou,“ nastiňuje Aneta, patronka projektu Světluška.

Aneta LangerováHosté si pak v kavárně budou moci vyzkoušet, jaké to je obejít se bez pomoci zraku, každý den od 10 do 21 hodin až do 22. června. V naprosté tmě se o návštěvníky kavárny postará zkušený tým nevidomých hostesek, průvodců a číšníků. I letos budou mít její hosté návštěvu zpestřenou celou řadou doprovodných hudebních vystoupení na střeše kavárny, kde kromě známých muzikantů vystoupí i talentované nevidomé děti. V roce 2010 připravili nevidomí kavárníci 4 657 nápojů a prostřednictvím svého „umění žít ve tmě“ pomohli získat do sbírky Světluška více než 450 tisíc Kč.


Text: TS Kristina Horáčková; Kristýna Šmejkalová
Foto: Aneta Langerová

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Kavárna POTMĚ se po roce opět vrátí na Ovocný trh
Soundtrack k filmu Lidice je v prodeji
Světluška roznesla mezi nevidomé 9,5 milionu korun
ANETA LANGEROVÁ: Nebojí se být upřímná

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

© 2020 Kulturní servis Puls
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
Mobile version by Mobile Joomla!