Kulturní servis Puls

Back Home
Neděle, 14 Listopad 2010 02:00
Kulturní servis Puls
Občanský průkaz režiséra Ondřeje Trojana je třetí týden nejnavštěvovanějším filmem v České republice. Nyní máte příležitost zasoutěžit si s námi o krásná trička s vtipnými motty a k tomu navíc i CD s hudbou k filmu Občanský průkaz. Navíc vám přinášíme vyjádření režiséra Trojana k aktuální návštěvnosti jeho snímku.

 

Hořká komedie Občanský průkaz třetí týden suverénně vede žebříček nejnavštěvovanějších filmů v České republice. Nový film úspěšného režiséra a producenta Ondřeje Trojana vstoupil do kin 21. října a od té doby jej vidělo 150 000 diváků!
Chcete vyhrát zajímavé ceny týkající se filmu Občanský průkaz? SOUTĚŽNÍ OTÁZKU naleznete ZDE.Režisér Ondřej Trojan k tomu říká: „Když jsem viděl ta čísla, nabité sály po celé republice, tetelil jsem se blahem, protože jen v kině plném diváků se dá prožít kolektivně sdílený zážitek z filmu, a to je opravdový a splněný sen každého režiséra. Něco podobného prostě televize zprostředkovat nedokáže, i kdybyste pozvali deset kamarádů a kamarádek a otevřeli si u toho lahváče. Čtu sem tam reakce diváků na internetu. Těší mě, že oceňují herecké obsazení, výkony mladých neherců i jejich zkušených parťáků, a také, že oceňují pocity z filmu, kdy se v jednu chvíli smějí a v zápětí je z příběhu zamrazí, někdy až k slzám. To tedy pošimrá ego pěkně příjemně.“

Občanský průkazObčanský průkaz vznikl podle scénáře Petra Jarchovského volně inspirovaného stejnojmenným románem Petra Šabacha. Teenagerská tragikomedie sleduje osudy čtveřice dospívajících mladíků, jejich přátel, lásek a rodičů. Od okamžiku, kdy v patnácti letech dostanou občanský průkaz, až do chvíle, kdy se v osmnácti snaží uniknout vojně. Hlavní hrdinové dospívají v sedmdesátých letech, v době nejtužší normalizace. Prožívají řadu epizod - úsměvných, s nádechem absurdní grotesky i dramatických a fatálních. Film o věcech, na které by se nemělo zapomenout, diváky zajímá.
Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Falcon
 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

© 2020 Kulturní servis Puls
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
Mobile version by Mobile Joomla!