Kulturní servis Puls

Back Home
Neděle, 19 Prosinec 2010 02:00
Kulturní servis Puls
Měli jste před Vánoci tolik práce a povinností, že jste nestačili upéct žádné cukroví? Nevěšte hlavu, i po svátcích je čas to dohnat! S Tescoma výrobky je pečení radost. Zapojte se do naší soutěže, ve které můžete vyhrát formičky na výrobu perníkového zvonku, vánočního stromečku nebo salaše s ovečkami.

 
Kulturní servis Puls

Ve spolupráci se společností TESCOMA vám přinášíme další, tentokráte vánočně zaměřenou soutěž. Pečení perníčků patří o svátcích k tradicím, které se u nás drží již po dlouhá léta. Někteří je používají jako dekoraci, jiní jako chutné cukroví. Na trhu se však letos objevila novinka! S Tescoma formičkami můžete vyrobit vánoční stromeček, zvonek, nebo dokonce salaš s ovčákem a jeho stádem. Pokud jste zvažovali, čím mile potěšit vaše známé a přátele, věřte, že vlastnoručně vyrobené předměty potěší nejvíce.SOUTĚŽNÍ OTÁZKA ZDEKulturní servis PulsCo jste možná nevěděli
Výrobou perníků se dříve zaobírali řemeslníci perníkáři. Na jejich zhotovení původně používali vyřezávané dřevěné formy, teprve později s rozkvětem cukrářství postupně přešli na plechové, ty užíváme dodnes. Současné domácí cukroví, které připravujeme nejčastěji v období Vánoc či Velikonoc, však už nemá s původními perníky nic společného. Lišila se jak příprava, tak i samotná chuť. Původní receptury byly tajné, přísně střežené a předávané pouze vybraným nástupcům. Každý používal jiné speciality a ingredience, které mnohdy nebylo vůbec jednoduché pořídit. Dnes necháváme těsto odležet před zpracováním pouze pár dní, dříve to byla otázka několika měsíců, dokonce i let.
Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Tescoma

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

© 2020 Kulturní servis Puls
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
Mobile version by Mobile Joomla!