Kulturní servis Puls

Back Home
Čtvrtek, 16 Červen 2016 17:10

kulturní servis pulsUžijte si předposlední červnovou sobotu se skvělou hudbou a motocykly Harley-Davidson. Na Václavském náměstí se 18. června od 10.00 uskuteční osmý ročník dobročinné MDA RIDE. Uvidíte hudební formaci Eddie Stoilow, zpěváky z muzikálu Fantom opery nebo Petra Vondráčka s kapelou Lokomotiva. Výtěžek charitativní akce spojené se Spanilou jízdou Prahou každoročně podporuje lidi trpící svalovou dystrofií.


Programem budou provádět herec Zdeněk Podhůrský a motospíkr Majkl Veber. Limitovanou edici designových triček „Osmany Laffita for MDA RIDE“ představí módní návrhář osobně. Vnuk zakladatele značky Harley-Davidson, Willi G. Davidson, každoročně věnuje košili s věnováním. Tu po dražbě novému majiteli předají muzikálové hvězdy Kamila Nývltová a Míša Gemrotová.

Spanilá jízda Prahou, které se zúčastní vozy Ford Mustang Riders Clubu, veteráni, luxusní automobily a motocykly, odstartuje z Václavského náměstí ve 13.30 hodin.  Po návratu z této tradiční vyjížďky, které se účastní i nemocné děti, bude porota složená z postižených dětí vybírat Nejkrásnější motocykl akce.

U stánků sponzorů se budete moct vyfotit na motocyklu Harley-Davidson nebo si vyzkoušet jízdu na zadním kole simulátoru vynálezce Jana Koblížka. Mezi ostatními stánky sponzorů nebudou chybět zástupci společností Paramo, L’Occitane, Illy a další. Záštitu nad událostí převzal Magistrát hl. města Prahy s podporou radnice MČ Praha 1. Vstup na akci je bezplatný, tak neváhejte a přijďte se v sobotu pobavit i s přáteli nebo rodinou.


kulturní servis puls


„Svalová dystrofie zůstává nevyléčitelnou, pouze rehabilitace ji na čas přibrzdí. Postižení se touží účastnit běžného života, i proto vznikla MDA RIDE jako snaha zpříjemnit jim osudem vymezený krátký pobyt na světě něčím zajímavým,“ osvětluje hrozivý osud dětí a smysl celé akce Josef Kadeřábek, zakladatel benefiční akce MDA RIDE.

MDA RIDE z.s., založená v roce 2008, je sdružení nadšenců – motorkářů, kteří se rozhodli dlouhodobě pomáhat lidem se svalovou dystrofií. Za prvních sedm let se podařilo získat ve prospěch obou asociací sdružujících lidi postižené nevyléčitelnou svalovou dystrofií tj. Asociaci muskulárních dystrofiků v ČR (AMD) a Parent Project již 2 787 000 Kč. Přehled obdarovaných lze sledovat na www.mdaride.cz.

 

Text: Katarína Synaková
Foto: Médea PR

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

© 2020 Kulturní servis Puls
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
Mobile version by Mobile Joomla!