Kulturní servis Puls

Back Home
Sobota, 03 Září 2016 12:00

kulturní servis pulsMá doma dvě malé děti, přesto se zpěvačka Victoria dokáže občas pěkně odvázat: naposledy si zařádila v pražském areálu Pragovky, kde se několikrát proběhla po zaparkovaných autech. Postih za výtržnictví ji však nehrozí: rodačka z Jihoafrické republiky si jen vyzkoušela nanečisto start na unikátním závodu Urban Challenge, běhu v sugestivní atmosféře bývalého průmyslového areálu.


Prostory montážních hal, oprýskané ocelové konstrukce, překážky z lešení, vytlučená okna… V typickém prostředí amerických akčních filmů zpěvačka Victoria absolvuje 17. září zcela novou výzvu: pětikilometrový běh přes třicet speciálních překážek. A s ní se postaví na start nejen další známé tváře -boxer Ondřej Pála nebo sporťák Václav Tittelbach - ale i další stovky nadšenců. „Tohle opravdu bude challenge. Pro člověka bude závod zajímavý nejen fyzicky, ale taky psychicky. Když běžíte k těm překážkám – dám to, nedám, musíte se rozhodnout během pár vteřin,“ popisuje zpěvačka, jež má českého otce a maminku namibijského původu.

kulturní servis puls

Běh přes zaparkovaná auta, stejně jako unikátní atmosféru si lehce okusila už při natáčení krátkého reklamního sportu. „Prý budou při závodu slyšet z reproduktorů zvuky továrny… tohle bude velký zážitek,“ těší se Victoria. Aspoň bude při Urban Challenge moci zúročit poslední dva roky, kdy se vrhla na sport a dokonce už si troufá na triatlony – tedy štreky na kole, běhu a ve vodě. Na rozdíl od jiných podobných akcí není hlavním cílem Urban Challenge sáhnout si na dno svých sil, ale závod si především užít. „Prostředí vypadá jako v květnu v pětačtyřicátém, je tu neuvěřitelná atmosféra. A pro toho, kdo se jenom trochu hýbá, by to měla být brnkačka,“ nechal se slyšet moderátor a sporťák Václav Tittelbach.

Urban Challenge je prvním městským překážkovým během svého druhu v České republice. Na účastníky čeká přeskakování aut, lezení přes kontejnery, běh atomovým krytem a mnoho dalších výzev. Start je 17. září 2016 v areálu Pragovky, registrovat se je možné na webových stránkách www.urbanchallenge.cz.


 

 


Text: Jiří Škuba
Foto: Michal Protivanský

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

© 2020 Kulturní servis Puls
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
Mobile version by Mobile Joomla!