Kulturní servis Puls

Back Home
Pondělí, 02 Leden 2012 18:30

specialNový rok právě začal, ale my už víme, jaké kulturní specialitky pro vás připravili pořadatelé festivalů, koncertů nebo jiných kulturních akcí a pozadu nezůstávají ani tvůrci filmů či jiných projektů. Tak vezměte kalendář a zaškrtávejte si významná data.

 
Koncerty
Už 18. února se v Kongresovém centru v Praze znovu objeví zpěvák Sting, který přijede v rámci svého evropského a afrického turné.

V úterý 29. května budete mít poslední možnost (alespoň podle avizovaných informací) podívat se na živé vystoupení slovenské kapely TEAM. V čele s lídrem Pavolem Haberou si v O2 areně připomenete největší hity této populární slovenské skupiny, která jede své poslední turné.

Ozzy a Black Sabath se opět vrací do České republiky! Lístky na 6. června, kdy se koncert v O2 areně bude konat, už jsou pryč, ale při troše snahy se vám možná poštěstí koupit si vstupenky na koncert, který slibuje pořádnou dávku rocku ze současné i minulé tvorby této legendární kapely. A protože Ozzy Osbourne stále neztrácí na temperamentu, tak doporučujeme netopýry nebrat s sebou.

V polovině roku, konkrétně 11. července, k nám zavítá Bruce Springsteen. V Synot Tip Areně si opět užijete jedinečnou atmosféru tónů kytary i pronikavého hlasu tohoto zpěváka.


Kulturní servis Puls 2012Festivaly
Jestli máte chuť ještě jednou slavit nový rok, tak se navnaďte na čínský kalendář. Začíná rok draka a už tradičně ho přivítá Songfest.cz, který odstartuje 19. ledna v Paláci Akropolis se zpěvačkou Feng-yün Song, Triem PUO a Jaroslavem Duškem. Pak poputují do Hradce Králové, Českého Krumlova a do Českých Budějovic.

Příznivci hip hopu budou balit na cestu od 14. do 16. července na Hip Hop Jam do Starých Ždánic u Pardubic.

Na Malé Skále zažijete Benátskou noc od 27. do 29. července. Už teď víme, že zde vystoupí Arakain, Daniel Nekonečný, MIG 21, Mňága a Žďorp, Vilém Čok, Support Lesbiens a spousta dalších. A jistě nebude nouze ani o zahraničního hosta.

Od 9. do 11. srpna si zařádíte na Open Air Festivalu v Panenském Týnci, kde letos vystoupí Mandrage, NightWork, Monkey Business, Monika Načeva a další. Zahraniční hosty pořadatelé zatím tají, takže uvidíme, kdo letos zavítá na tradiční festivalové letiště.

Další dávka hip hopu se bude rozdávat na Hip Hop Kempu ve Festivalparku v Hradci Králové od 16. do 18. srpna. 


Filmové premiéry
Jestli vás oslovil Pán prstenů, tak si nemůžete nechat ujít Hobita, u kterého se režie opět ujal Peter Jackson. 

Druhé pokračování The Expendables slibuje větší pestrost ve výběru hvězd, které se ve filmu objeví. Tak uvidíme, jestli jednička bude překonána.

I Sherlock Holmes se objeví v pokračování. Jeho „dvojka“ nese název Hra stínů. Jak se slavný detektiv popasuje se svým protivníkem Moriatrem, který mu v inteligenci zdárně konkuruje?

Jen dva roky po svém zpracování už se dočkává remaku. Film Muži, kteří nenávidí ženy tentokrát režíroval David Fincher a uvidíte, jak se popasuje s příběhem, kde nebude chybět akce i drsnější scény.

Snímek Prometheus slibuje hvězdné obsazení. Charlize Theron se objeví ve sci-fi Ridleyho Scotta, ve kterém se ocitnete ve světě plném vetřelců.

Jiné akce
V úterý 27. března v Tesla Areně opět ožije duch Michaela Jacksona. Není to ale další projekt, který se přiživuje na jméně slavného zpěváka. Forever King Of Pop pochází z produkce samotné rodiny Jacksonů, kteří tak vzdávají hold svému zesnulému synovi, bratrovi a příteli. Projekt se ještě podívá do Brna, Plzně a Ostravy.

Cirque du Soleil opět zavítá do Prahy. Od 25. do 27. května vás ohromí v O2 areně um artistů, kteří tentokrát přijíždějí s programem Alegría.


Text: Aneta Šimonková
Foto: Kulturní servis Puls 2012


 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

© 2023 Kulturní servis Puls
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
Mobile version by Mobile Joomla!